E-Ticaret ve E-İhracat pandemi ile birlikte 2020’de ön plana çıkan alanlardan birisi oldu. E-Ticaretin, 2021 yılında da bu eğiliminin artması beklenmektedir.

E-Ticaret ve E-İhracat ile ilgileniyorsanız satışı artan (trend) ürün bulma bu alana olabildiğince önceden girerek karı toplama önemlidir.

Bu tür eğilimleri verileri doğru analiz ederek bulabilirsiniz. Aşağıdaki liste hazır yapılmış bir çalışmaya aittir.

Bu listedeki ürünler, Shopify platformunda 1 Mart – 31 Temmuz 2020 tarihleri ​​arasında en çok trend olan ürün kategorileridir.

1. Soyulan yüz maskesi

Soyulan yüz maskesi bir güzellik ürünüdür.

As Seen On Tv California Charcoal Peel Off Face Mask - Walmart.com - Walmart.com

Arama verilerine göre , “yüz soyma” terimi ayda 30.000 arama alırken, “soyulan yüz maskesi” ifadesi ayda 27.100 daha fazla arama almıştır.

Peel-off Yüz Maskesi için Google Trend

Anahtar Kelimelerde ayrıca, YouTube için “soyulabilir yüz maskesi” için en iyi 20 videonun ortalama 5,3 milyon görüntüleme aldığını görülmektedir.

2. OJE

Genç nüfus arasında yeni tasarım trendleri nedeniyle, küresel oje pazarı 2024 yılına kadar 15,6 milyar dolara ulaşması ve yıllık % 9,5 bileşik büyüme oranına ulaşması bekleniyor.

Google Trends verilerine  göre , “OJE” terimi Mart 2020’de tekrar yükselişe geçti ve ayda ortalama 246.000 arama gördü.

Google Trend Verileri

Genç nesil, emaye, vernik ve cila da dahil olmak üzere tırnak ürünlerine olan talebi artırarak yeni tırnak trendlerini denemeye başlıyor. Yenilikçi dokuları ve etkileri nedeniyle bunların en hızlı büyüyen renkli kozmetik segmenti olması bekleniyor. 

Ojeyi en çok satanlara dönüştürmek için, bu trend güzellik ürünü Instagram ve Pinterest’te pazarlanabilir. Soyulabilir yüz maskelerine ile birlşetirilerek (bundle) çok kanallı sosyal mecra etkinliği ile satılabilir.

3. Egzersiz bantları

Egzersiz direnç bantları, hızla çevrimiçi olarak en çok satan ürünlerden biri haline geldi. Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde spor salonlarının zorunlu olarak hükümet tarafından kapatılması göz önüne alındığında, evde egzersiz ekipmanlarında büyüyen bir eğilim var. Bu eğilimin E-Ticaretin 2021 döneminde devam etmesi beklenmektedir.

Bu kategoride en çok arananlar:

 • Direnç bantları: 673.000 / ay
 • Egzersiz bantları: 25.000 / ay
 • Egzersiz direnç bantları: 5,300 / ay
Direnç Bantları Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Blog
Direnç bantları

Evde egzersiz uzun süre trend olmaya devam edebileceğinden, fitness etrafında bir marka oluşturabilir ve ürün sayfalarınızı Google’da sıralanacak ve organik trafik getirecek şekilde optimize edebilirsiniz. Direnç bantlarını mağazanızdaki diğer trend ürünlerle bir araya getirebilir veya yüksek niyetli alıcıları hedeflemek ve anında satış yapmak için Google Alışveriş ve Facebook reklamları yayınlayabilirsiniz.

4. Su şişeleri

Google Trend verileri, su şişelerine olan ilginin istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor ve bu da, çevrimiçi mağazanıza ekleyebileceğiniz bu trend ürüne yönelik talepte bir artış olduğunu gösteriyor. 

Su şişesi trendleri

Yeniden kullanılamayan şişelerden çevreye yönelik artan tehditler ve sağlıklı bir yaşam tarzına yönelen insan sayısındaki artış bu eğilimi yönlendiriyor. 

globalEDGE Blog: Reusable Water Bottle Market Pushes Forward >> globalEDGE: Your source for Global Business Knowledge

Bu kategorideki aramalar

 • Su şişeleri: 103.000 / ay
 • Yeniden kullanılabilir su şişeleri: 27.100 / ay
 • Spor su şişesi: 14.800 / ay
 • Özel su şişeleri: 22.200 / ay

Bu eğilimin E-Ticaretin 2021 döneminde devam etmesi beklenmektedir.

5. Yoga ve pilates paspasları

Yoga paspasları aşağıdaki grafikten de görüleceği üzere bir süredir iyi satılmaktadır. Yoganın artan popülaritesi ve sağlık yararları konusunda artan farkındalık nedeniyle yoga matı endüstrisinin 2025 yılına kadar 17,3 milyar dolara ulaşarak E-Ticaretin 2021‘deki önemli bir ürünü olması tahmin ediliyor.

Yoga matı Google trendi

Yoga paspasları için aylık 191.000 arama var ve sektörün popülerliğini kanıtlıyor. Önümüzdeki yıllarda çevreye zarar veren geleneksel polivinil klorür (PVC) paspaslardan daha hızlı büyümesi beklenen çevre dostu ve toksik olmayan yoga paspasları için yeni arama ilgisi ortaya çıkıyor.

Vücut Hattı Ile Tpe Yoga Matı Spor Kaymaz Halı Kalın Pilates Paspaslar Için Acemi Çevre Spor

6. Yapboz bulmacaları

Yapboz” terimi için 2020’de aylık ortalama 823.000 arama ile gerçekleşmiş görünmektedir.

Evde Kalanların Yakalandığı Salgın “Puzzle” ve Patent Hikayesi - Gossip Dergi I Marka-Patent-Tasarım Dergisi

İleriye dönük istikrarlı bir atış eğilimi gösteren ürün, COVID-19 nedeniyle oluşan sokağa çıkma yasakları nedeniyle ilgide ani bir artış olduğunu gösteriyor. 

Parçalı bulmaca trendi

Bu sayfa tamamen bilgi aktarımı amaçlı olup, alıntılanan kaynak sayfanın başında verilmiştir. Bilgilerin doğruluğu ve yararlanıcının bu bilgileri kullanarak elde edeceği sonuçlarla ilgili sorumluluk kabul edilmez.